počet produktů: 0
cena: 0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 11
týden: 36
celkem: 59774
Pro domácí mazlíčky

  

Vlněné podložky na škrabadla a odpočívadla, do přepravek, lehátek i pelíšků Vám vyrobíme v požadovaných tvarech a rozměrech.

Kontaktujte nás na:

info@hurtex.cz

+420 603 858 740

 

Antidekubitní podložky

Vlněné podložky a sedáky do invalidních vozíků Vám zhotovíme na míru podle Vašich požadavků.

Kontaktujte nás na:

info@hurtex.cz

+420 603 858 740

produkty v akci
Přehoz na autosedačku 40x150 - sada 4 kusy
původní cena: 1 556 Kč
1 323 Kč
Matrace - PUR pěna 160x200x15
původní cena: 3 899 Kč
3 599 Kč
Televizní pytel dvojitý
původní cena: 2 119 Kč
1 819 Kč
Televizní pytel SPECIAL vzor PATCHWORK 150x180
původní cena: 1 449 Kč
1 299 Kč
Podložka sedací 40x40x2 - Sada 4 kusy
původní cena: 876 Kč
799 Kč

O vlně

Zdravý a klidný spánek, který má sloužit k regeneraci organizmu, hraje obrovskou roli v životě každého z nás. V průměru prospíme jednu třetinu svého života. Kupujeme-li tedy lůžkoviny, měli bychom jejich výběru věnovat zvýšenou pozornost. Rozhodujeme-li se, zda si pořídit lůžkoviny ze 100% vlněných včesových pletenin, měli bychom samozřejmě vědět něco o jejich unikátních vlastnostech a nesporných výhodách, které mají v porovnání s lůžkovinami vyrobených z jiných materiálů.

Udržování konstantní tělesné teploty

Tradiční lůžkoviny dokonale izolují a nepropouštějí vzduch. Jak postupně teplota roste, tělo se v takových lůžkovinách začíná přehřívat a člověk se potí. Následně se odkrývá, aby se ochladil. To se neustále opakuje. Celou noc tak místo klidného spánku podvědomě bojuje o udržení optimální teploty. Zcela jinak spí člověk v lůžkovinách z vlny. Vlněné lůžkoviny se vyrábějí z tzv. živé vlny, tedy z vlny získané stříháním živých ovcí. Nejcennější je vlna ovcí rasy merino z australských nebo novozélandských chovů. Její unikátní vlastnosti pocházejí z toho, že ovce jsou chovány ve zcela přirozených podmínkách, kde mohou denní teploty přesahovat +40°C a v noci naopak klesají až k nule. Výsledkem je neobvyklá dynamika vlněného vlasu těchto zvířat. Dynamikou se tu rozumí schopnost vlněného vlasu smršťovat se s klesající teplotou a s rostoucí teplotou se znovu roztahovat. Tuto neocenitelnou vlastnost si vlněný vlas uchovává i po střižení, pletení nebo tkaní. Díky této vlastnosti jsou vlněné lůžkoviny ideální pro celoroční používání. V zimě hřejí a v létě zabraňují přehřívání organizmu a pocení.

Propouštění vzduchu - ventilace

Tradiční lůžkoviny, na rozdíl od lůžkovin vlněných, prakticky nepropouštějí vzduch. Tato vážná nevýhoda znemožňuje přirozené dýchání pokožky pod přikrývkou během spánku a výrazně se tak podílí na přehřívání těla. Vlněná lůžkovina si naopak svou vlastností přizpůsobovat se teplotním podmínkám okolí sama vynucuje určité proudění vzduchu díky již popsanému mechanizmu smršťování se a opětovného roztahování vlněných vlasů. 

Pohlcování vlhkosti

Mezi přírodními vlákny má vlněný vlas největší schopnost pohlcovat vlhkost (až 35%). Proto jsou vlněné lůžkoviny schopny pohltit lidský pot a eliminovat tím nepříjemný pocit spaní ve vlhku. Během následného větrání lůžkovin je takto pohlcený pot neutralizován. Vlněná lůžkovina si tím zachovává svou stálou svěžest.

 

 

Vlna neutralizuje pozitivní ionty

Umělé materiály, kterými je dnešní svět přeplněn, jsou cizím elementem v přírodě. Denně jsme nuceni k bezprostřednímu a neustálému kontaktu se syntetiky. Jedním z nejškodlivějších vlivů těchto materiálů je jejich vysoká schopnost nabíjet své okolí pozitivními ionty. Pozitivní ionizace silně narušuje a někdy může dokonce i zcela rozladit lidský organizmus. To se projevuje únavou, svalovými bolestmi, sníženou imunitou nebo zvýšenou podrážděností. Vlna má schopnost eliminovat pozitivní ionizaci a nahrazovat ji ionizací negativní, která je pro organizmus přirozená.

Působení tzv. "suchého tepla"

Pozitivní působení výrobků ze 100% vlněných včesových pletenin spočívá rovněž v tom, že jejich přiložením jsou postižené orgány, klouby či svalstvo vystavovány stálému, tzv. "suchému teplu". To příznivě ovlivňuje krevní oběh, snižuje svalová napětí a tlumí bolest. Tyto výrobky nejsou lékem a neléčí samy o sobě, lze jich však s úspěchem využít jako podpůrného prostředku při léčbě i rehabilitaci, jak dokazují výsledky řady klinických testů.

Závěrem je možné konstatovat, že textilie z vlněných včesových pletenim, kromě výše uvedeného, vytvářejí atmosféru prvotřídní kvality, krásy a dobrého vkusu a podávají důkaz o vysoké úrovni obyvatel bytu či domu.

První použití

Aby byly odstraněny zbytky přebytečné vlny i uvolněné vlněné vlasy, které mohly zůstat ve výrobku z výrobního procesu, doporučujeme výrobek před jeho použitím důkladně vysát. Občasné prokartáčování a vysátí je vhodné i během používání výrobku.

Návod na praní

Napusťte do vany vlažnou vodu - 25°C - doporučujeme změřit teploměrem (teplota vody nesmí v žádném případě překročit 30°C - vlněný výrobek, který je byť třeba jen krátkodobě vystaven působení vody teplejší než 30°C zplstnatí a je tak nenávratně poškozen), přidejte mýdlové vločky, případně tekutý prostředek určený k praní vlny (nejlépe s obsahem lanolinu). Výrobek ve vaně namočte a lehce properte (promačkávejte prsty, netřete mezi dlaněmi). Vyplachujte ve vlažné vodě (teplota opět max. do 30°C). Volně zavěste, nejlépe ve volné přírodě - nikdy jej však nevystavujte přímému slunečnímu záření. Jakmile výrobek zcela vyschne, důkladně jej prokartáčujte. Výrobek neodstřeďujte a nežehlete. Aby byly zachovány přírodní vlastnosti výrobku (zejména obsah lanolinu ve vlně), nedoporučuje se čistit vlněné výrobky chemicky.

Doporučení

Výrobky ze 100% vlny perte maximálně 2x ročně. Podporujte samočistící schopnost lůžkovin z vlněných včesů tím, že je, máte-li takovou možnost, občas zavěsíte za vlhkého počasí nebo mlhy do volné přírody. 

 

Hurtex s.r.o.